doğru kombi nasıl seçilir

Kombi seçimi yapılırken nelere dikkat edilmelidir?

Kombi seçimizi yaparken oturduğunuz evin ısı kayıpları göz önünde bulundurulmalıdır. Dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır: 
Öncelikle alanında profesyonelleşmiş yetkili servisimizden keşif talep edebilirsiniz. uygun kombi seçimi için keşif ekibi numaralarımız 0532 138 2191, 0530 122 2191, 0442 343 2424 'dür
 
  1. Dairenizin bulunduğu binada yalıtım mevcut ise ısı kayıpları daha az olacağından dairenizin ısınma ihtiyaçları farklı olacaktır. Isı yalıtımı yakıt tüketiminde tasarruf sağlayan en büyük etkendir. 
  2. Dairenizin m²alanını tek başına ısı kaybı ile ilişkilendirmek doğru olmaz. Evinizin büyüklüğüne ek olarak sahip olduğu dış cephe alanı büyüklüğünün ve tavan yüksekliğinin de hesaba katılması gerekmektedir.
  3. Dairenizin cephesi ısı kayıplarına direkt olarak etki etmektedir. Kuzey cepheli dairelerin ısı kayıpları diğer yönlere cephesi olan dairelerden daha yüksektir. 
  4. Dairenizin bina içerisindeki konumu, alt ve üst dairelerin boş veya dolu olması ısı kaybını etkileyen faktörlerdir. Ara katlarda yer alan, alt ve üst katları dolu olan dairelerin ısı kayıpları daha az olmaktadır. 
  5. Evinizde bulunan kapı ve pencereler ısı kaybı için kritik bölgelerdir. Kapı ve pencerelerinizin sayıları, yüzey alanı ve ısı gerçirgenliği gibi özellikleri ısı ihtiyaçlarınıza etki etmektedir. 
  6. Dairenizin tesisat özellikleri de ısınma performansına etki etmektedir. 
  7. Radyatörlerinizin odalarda yerleştirildiği konumların ve uzunluklarının evinizin ısı ihtiyacı doğrultusunda seçilmesi gerekmektedir. 

+25 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.